Génius

Nízke prevádzkové náklady domu považujeme za rovnako dôležité ako nízku splátku hypotéky. Po mnohých rokoch práce stojíme na prahu ďalšieho splneného sna. Darí sa nám dosiahnuť ďalší technologický míľnik. Po nízkoenergetických domoch Vám s hrdosťou predstavujeme dom s nulovými prevádzkovými nákladmi. Dom, ktorý vyrobí všetku energiu potrebnú na kúrenie, varenie, svietenie a ohrev teplej vody.

garant

Milan Hlaváč

garant programu Génius

m.hlavac@ekonomicke-stavby.sk

„Geniálny nápad našich geniálnych analytikov ako si geniálne zlepšiť svoj dom.“

Neprestávame v ES hľadať riešenia pre dokonalý dom. Dom, ktorý vo všetkých ohľadoch pozitívne ovplyvní kvalitu života našich klientov. Hľadáme cestu čo najnižšej mesačnej splátky hypotéky, k najnižším prevádzkovým nákladom. A cestu k najvyššej trhovej cene po skončení tridsiatich rokov splácania hypotéky. Taký je dom, ktorý bude takmer dokonalý. Takýmito domami chceme tešiť svojich klientov.

S obrovskou hrdosťou a radosťou zároveň Vám predstavujeme program GÉNIUS. Program, kde Vaše faktúry za energie budú nulové.

Bežné prevádzkové náklady nízkoenergetického domu ES

Už bežné prevádzkové náklady nášho štandardného nízkoenergetického domu, doplneného hybridným tepelným čerpadlom so solárnymi panelmi, sú mimoriadne priaznivé:

  • Vykurovanie Vás vyjde 38,50 € mesačne.
  • Svietenie a varenie 21,40 € mesačne.

Poplatky za odber vody a stočné sú v rôznych miestach Slovenska výrazne odlišné. V snahe o najnižšie možné prevádzkové náklady domu sme v programe GÉNIUS využili možnosti vlastnej vody z vŕtanej studne a čistiarne odpadových vôd, kde vyčistenú vodu využívame na polievanie záhrady.

Náklady na prevádzku čistiarne potom vyjdú 7 € mesačne.

Náklady na prevádzku vodárne sú 4,50 € mesačne.

Bez využitia programu GÉNIUS sú teda obvyklé náklady na prevádzku nízkoenergetického domu, vrátane varenia a nákladov na vodu a kanalizáciu, 74,20 €/mesačne (merané skutočnou prevádzkou na dome Ekonomik N7/7). Všetky technológie poháňa elektrická energia, ktorá je tak jedinou dodávanou energiou do domu.

Génius
Génius

Vlastná elektrina

Princípom programu GÉNIUS je vyrobenie energie potrebnej na prevádzku domu fotovoltaickými panelmi na streche domu. Vlastnou energiou, ktorú tak získate zadarmo, následne vykurujete dom, ohrievate teplú vodu, varíte a svietite. Program GÉNIUS tak robí našich klientov nezávislými na dodávateľovi elektrickej energie. S programom GÉNIUS prichádza doba, kde neexistujú faktúry za energie.

Cena elektrárne

Osadenie domu fotovoltaickou elektrárňou zvýši cenu priemerne o 9.750 €. Prípadne o 33 € mesačne pri financovaní bežným hypotekárnym úverom. Systém elektrárne nedovolí dodať do siete žiadnu elektrickú energiu, pokiaľ nepokryje svoju vlastnú potrebu. Stávate sa tak prakticky nezávislými na dodávke energie z verejnej siete.

Génius

Radosť zo skvelých riešení

Za pätnásť rokov sme v ES vytvorili mnoho úžasných programov. Každý program uľahčí cestu našim klientom do vlastného domu. Za každý program, ktorý prináša radosť, sme šťastní. Program GÉNIUS je pre nás v ES srdcovou záležitosťou. Tešíme sa zo zníženia mesačných nákladov pre mladé rodiny aj všetkých ostatných klientov. Tešíme sa z možnosti oslobodiť našich klientov od viazanosti k monopolným dodávateľom energií. Sme pyšní a hrdí, že Vám prví na slovenskom trhu dokážeme priniesť túto službu. Vitajte v novom programe GÉNIUS.

Náklady na prevádzku domu