Radi by ste bývali vo vlastnom dome
Môj profil Klientske prostredie
garant

Milan Hlaváč

garant programu Mladá rodina

m.hlavac@ekonomicke-stavby.sk

"Dať mladým ľuďom možnosť dobrého bývania je tá najlepšia sociálna politika."

Stále okolo seba počujeme, ako dôležité je podporovať mladé rodiny. Veľa o podpore mladých rodín počúvame, málo však takúto podporu naozaj vidíme. Veríme, že dobré bývanie pre mladých ľudí je základným kameňom prosperity každého štátu. Naším snom sú šťastné mladé rodiny s veľa deťmi v krásnych domoch. Nový program Mladá rodina je naším príspevkom k lepšiemu životu mladých rodín.

Mladé financovanie

Mladí ľudia potrebujú svoje prispôsobené financovanie. Nie je možné predpokladať, že mladá rodina stihla našetriť tridsať percent hodnoty domu, ako by ideálne vyžadovali banky. Nie je možné predpokladať, že väčšina mladých rodín disponuje vlastným pozemkom.

Financovanie je v tomto programe prispôsobené potrebám mladých ľudí. Domy financujeme s malou či žiadnou hotovosťou klienta. Tiež kúpu pozemku v tomto programe vieme celú financovať úverom.

Podstatou financovania je nízka splátka. Využívame možnosť najdlhšej splatnosti úveru. Za svojich klientov sme garantom bankám poskytujúcim úver. Nesieme časť zodpovednosti za svojich klientov, aby sme bankám znížili riziko úveru. Za tieto garancie potom klienti ES získavajú výrazne výhodnejší úver.

Výhodnejší úver znamená počas jeho trvania veľkú finančnú úsporu. Pri dome a pozemku v celkovej cene 184.000 €, je mesačná splátka nižšia o 100 €. Za 40 rokov splácania takto zvýhodneného úveru ušetríme svojim klientom 48.000 €. Nízka splátka je najväčšou výhodou hypotéky ES.

Mladá rodina

Dôsledne využívame všetky možné podpory štátu v maximálnej miere. Tam, kde je to možné, čerpáme pre klienta podporu na fotovoltaické zariadenia (program Génius).

Podstatou programu Mladá rodina je nízka splátka. Venovali sme tejto úlohe veľa energie. Preto sa nám podarilo splátku za kompletný dom 4+1 dostať na 291 € mesačne. Splátku za základný modul rastúceho domu na 276 € mesačne. Veríme, že nízka splátka je kľúčom k dobrému bývaniu mladých ľudí. Zároveň sme sa snažili celkovú cenu vrátane pozemku udržať pod hranicou bežného nájomného.

Platenie hypotéky za vlastný dom považujeme za najvýhodnejší spôsob dôchodkového sporenia.

Mladá rodina

Splátky niektorých vybraných domov

Prvá splátka - splátka za samotný dom
Druhá splátka - celková splátku za dom a pozemok v hodnote 30.000 €

Katka 12B 294 € 411 €
Blanka 3 348 € 469 €
Kristína 8 356 € 488 €
František 9 389 € 513 €
Lucie 27 389 € 513 €
Rubik 2 455 € 583 €
Rastúci dom 211A 294 € 411 €
Mladá rodina

Cieľom programu je neprevýšiť splátkou hypotéky 40 % príjmov rodiny. Klientom je k dispozícii krátkodobý preklenovací úver s 0 % úrokom (RPMN 0 %) na preklenutie financovania hypotékou tam, kde v banke štandardne žiadajú hotovosť klienta.

Úsporná prevádzka domu

Mladá rodina

Iba lacná hypotéka k dobrému riešeniu nestačí. Mali by byť priaznivé celkové náklady na bývanie. Okrem splátky hypotéky za dôležité považujeme v ES tiež nízke prevádzkové náklady domu.

Premýšľame nad každým eurom budúcich nákladov. Preto sme Ekonomické stavby. Staviame domy výhradne nízkoenergetické, v programe Mladá rodina je každý náš dom vybavený najmodernejšou technológiou tepelného čerpadla. Dom si dokáže vyrábať vlastnú elektrickú energiu a znižuje tak závislosť a prevádzkové výdavky. Neustále analyzujeme ceny rôznych dodávateľov energií a sme pripravení pre klientov vyjednať nízke nákupné ceny energií.

Mesačné náklady na prevádzku nášho domu 4+1 sú zvyčajne 80 €. Práve v mesačných nákladoch je na Slovensku medzi domami najväčší rozdiel. Je veľký rozdiel, či za energie a prevádzku domu zaplatí mladá rodina 80 € alebo 150 € mesačne. Ten rozdiel za 40 rokov splácania hypotéky tvorí neuveriteľných 33.600 €.

Vysoká hodnota domu

Mladá rodina

Nízka mesačná splátka hypotéky a nízke prevádzkové náklady sú dobrým základom riešenia pre mladé rodiny. Podstatná je pre nás však ešte ďalšia, tretia hodnota. Považujeme za mimoriadne dôležité, aby dom v priebehu splácania hypotéky aj po úplnom zaplatení mal vysokú likvidačnú hodnotu. Považujeme za dôležité, aby aj čiastočne zaplatený dom bol pre našich klientov veľkým majetkom a finančnej rezervy.

Z tohto dôvodu nestaviame montované domy ani drevostavby. Orientujeme sa výhradne na technológie a materiály, ktoré garantujú vysokú hodnotu domu aj po štyridsiatich rokoch splácania hypotéky. Práve po zaplatení hypotéky bude totiž hodnota drevostavby tretinová v porovnaní s murovaným domom.

Vysoká hodnota domu otvára mnoho dobrých možností pre klientov. Popri nízkej splátke hypotéky, tak ide o ďalší dôležitý parameter našich domov v programe MLADÁ RODINA.

Rastúci dom

Potreby mladých rodín sa časom menia. Úplne inú potrebu na bývanie majú dvaja mladí ľudia a inú neskôr s deťmi. Vymysleli sme domy, ktoré sa menia s našimi klientmi. Už nie je potrebné stavať na životnom štarte hneď veľký dom pre budúcu rodinu a znášať prevádzkové náklady a náklady hypotéky naň.

Rastúce domy sú iné hlavne myšlienkou pre mladé rodiny. Táto myšlienka prináša veľkú mieru slobody. Začnite svoj život v dome 2 + 1. Až príde čas, ľahko, bez prerušenia bývania, Vám dom zväčšíme na potrebných 4 + 1, vrátane stavebného povolenia, či  rozšírenie úveru. Rovnako ako na začiatku nebudete potrebovať žiadne vlastné peniaze. Aj zväčšenie domu prefinancujeme hypotekárnym úverom.
Viac viď program RASTÚCI DOM

Mladá rodina

Materská dovolenka a poistenie splátok

Mladá rodina

Život nie je statický. Dobrý program je pripravený reagovať na rôzne životné zmeny. V programe MLADÁ RODINA pracujeme s poistením proti výpadku príjmu. Sme hrdí na naše riešenia pre materské dovolenky. Šikovným stavebným sporením dokážeme výrazne znížiť splátky hypotéky počas materskej dovolenky. Hypotéka tak už nebude prekážkou v najkrajšej úlohe v živote človeka.

Bývanie bez starostí

Dobré bývanie pre nás znamená bývanie bez zbytočných starostí. Starostlivosť o dom nesmie zaťažovať. Vytvorili sme program, v ktorom sa po dobu najmenej 30 rokov staráme o naše domy. Tento program servisných prehliadok sme automaticky prepojili tiež s programom pre mladých klientov.

Raz za rok vykonáme dôkladnú kontrolu Vášho domu. Vylúčime prípadné možné závady. V prípade nutnosti zabezpečíme opravy. Zároveň pri prehliadke nastavíme okná a vykurovací systém. Servisné prehliadky zabezpečia skvelú kondíciu našich domov po celé desaťročia.
Viac viď program SERVISNÉ PREHLIADKY

Mladá rodina

Prvý kus nábytku

Mladej rodine sa patrí do nového domu priniesť kúsok nového nábytku. Radi by sme boli prví, kto našim klientom k spokojnosti prispeje. V spolupráci s partnermi sme pripravili darček, ktorým je nádherná moderná kuchynská linka do každého domu, ktorý v programe MLADÁ RODINA postavíme.

Dar v podobe kuchynskej linky sa vzťahuje na domy v kompletnej dodávke s tepelným čerpadlom, kde výrobca tepelného čerpadla na tento darček prispieva.

Viac viď ŠPECIFIKÁCIA KUCHYŇSKEJ LINKY
Viac viď ŠPECIFIKÁCIA TEPELNÉHO ČERPADLA

Mladá rodina

Program v skratke

Mladá rodina
  • Program Mladá rodina nie je obmedzený vekom klientov.
  • V programe MLADÁ RODINA dokážeme financovať celú cenu domu aj pozemku.
  • V tomto programe je možné využívať preklenovaciu pôžičku s úrokovou sadzbou 0%.
  • Poskytujeme záruky bankám pre nízku výslednú splátku hypotéky. Spoločne s nízkymi prevádzkovými nákladmi to považujme za podstatu riešenia pre mladé rodiny.
  • Program obsahuje možnosť úžasných rastúcich domov. Teda domov, ktoré vedia reagovať na meniace sa nároky klientov.
  • Programom vieme výrazne znížiť splátky hypotéky v čase materskej dovolenky.
  • Súčasťou je integrovaná služba bezplatných servisných prehliadok.
  • So svojimi klientmi zostávame priateľmi. Pomáhame im s údržbou domov. A na základe ich odporúčaní novým klientom platíme časť ich nákladov na hypotéku.
Mladá rodina

Súčasťou dodávky domu je moderná kuchynská linka. Presná špecifikácia kuchyňskej linky.

Úspora prevádzkových nákladov je dôležitá. Preto je v programe MLADÁ RODINA na vykurovanie využívaná najmodernejšia technológia vykurovania tepelným čerpadlom.

"Dať mladým ľuďom možnosť dobrého bývania je tá najlepšia sociálna politika."

Ekonomické stavby s.r.o., Pohranická ulica 391, 951 01 Štitáre, telefón: 037 655 99 11, fax: 037 655 99 11, mobil: 903 571 471, info@ekonomicke-stavby.sk

Doplňujúce informácie | Pravidlá používania webových stránok | Zásady používania súborov cookies | Zásady ochrany osobných údajov