Mladá rodina

Kde štát zlyháva, v ES pomáhame. Zobrali sme to najlepšie zo všetkých našich programov, aby sme vytvorili silný balík pomoci, ktorá umožní aj mladým rodinám bývať kvalitne.

garant

Milan Hlaváč

garant programu Mladá rodina

m.hlavac@ekonomicke-stavby.sk

„Dať mladým ľuďom možnosť dobrého bývania je tou najmúdrejšou sociálnou politikou.“

V dobrom bývaní mladých rodín sme našli svoje poslanie. Dobré bývanie mladých rodín je zmyslom nášho bytia. Spokojný život potrebuje dobré bývanie. Kde je dobré bývanie, rodia sa do šťastných rodín šťastné deti. Kde sa rodia deti, tam spoločnosť prosperuje. Bohužiaľ slovenský štát pre spokojné bývanie rodín robí len veľmi málo, takmer nič. V Ekonomkách sa preto nespoliehame na štát. Pracujeme a programom Mladá rodina pomáhame mladým ľuďom dobre bývať.

Financovanie pre mladé rodiny

Situácia mladých ľudí je špecifická a potrebuje tak iné financovanie, než sú bežné ponuky bankových domov. Banky po klientoch chcú, aby disponovali ideálne 30% svojho kapitálu. Teda, keď kúpite pozemok za 40 000 Eur a postavíte dom za 100 000 Eur, banka očakáva, že prídete s vlastnou našetrenou hotovosťou 42 000 Eur. To je však predpoklad z podstaty nezmyselný.

Mladé rodiny platiaci vysoký nájom a bežné náklady nemali kedy našetriť štyridsaťtisíc a viac. Preto prvým benefitom programu Mladá rodina je nízka záloha klienta 6 000 Eur (Alternatívne stavba úplne bez vlastných úspor - program Nulová hotovosť.) Aby financovanie mladých fungovalo, musí rodinný rozpočet zaťažiť čo najnižšou mesačnou spátkou. Preto v programe Mladá rodina pracujeme s najdlhšou splatnosťou 40 rokov a zvýhodneným hypotekárnym úverom. Bankám potom garantujeme prípadný spätné odkúpenie, aby sme pre Vás dostali na nízkom úroku ešte zľavu. Optimalizovaný úver Vám dokáže ušetriť za dobu splácania veľa peňazí. Priemerná úspora za 40 rokov činí viac ako tridsaťtisíc eur. To sú peniaze, ktoré použijete pre svoj šťastný život.

Mladá rodina

Příklady splátek různých domů včetně pozemku.

Nízke prevádzkové náklady

Len nízka splátka hypotéky by nestačila. Dôležitá je celková mesačná záťaž, ktorú mladé rodiny musia platiť. Úplne zásadné hodnotou programu Mladá rodina sú mimoriadne nízke prevádzkové náklady domu. Bez príplatku od nás dostanete dom v najvyššom štandarde - nízkoenergetický. Na vykurovanie bude dom používať tepelné čerpadlo. Priemerné mesačné náklady na energie, tak v našich domoch činia 70 Eur mesačne. To je často polovica toho, čo naši klienti platili v oveľa menších bytoch.

Mladá rodina
Mladá rodina

Vysoká hodnota domu

Ak namiesto nájmu splácate hypotéku, splácate si svoj majetok. Čím vyššia bude hodnota tohto majetku, tým bohatší raz budete. V ES vieme, že je teda nesmierne dôležité, aby hodnota Vášho domu bola čo najvyššia. Aj len čiastočne zaplatený dom je Vaším značným majetkom a rezervou.

Postavíme Vám murovaný dom z najlepších materiálov, obrovskej životnosti a veľkej hodnoty. Za 40 rokov môže byť hodnota Vášho domu štyrikrát vyššia, než sú dnešné náklady na obstaranie. To už je majetok, s ktorým bude život veselý.

Zajímá Vás, jakou hodnotu bude mít Váš dům za 10 či 30 let? Odpověď najdete na stránce "Hodnota domu"

Zníženie splátok po dobu materskej dovolenky

Deti sú najväčšou radosťou života. Hypotéka Vám nesmie brániť v tom najväčšom poslaní rodiny - vychovanie detí. Lámali sme si hlavu, ako Vám pomôcť v dobe materskej dovolenky. A dohodli sme skvelú možnosť, ako počas materskej dovolenke znížiť splátku hypotéky o 50%. Sú veci, na ktoré sme mimoriadne pyšní. Toto je jedna z nich.

Mladá rodina
Mladá rodina

Kuchyňa zadarmo

Veľkú radosť Vám snáď urobí kuchyňu zdarma od nás. Program Mladá rodina je náš hlavný program. Dohodli sme sa teda s dodávateľom tepelných čerpadiel, že každému klientovi tohto programu spoločne prispejeme na zariadenie domu. Parádnu kuchyňu tak od nás dostanete do svojho domu ako darček.

Chcete vidieť, aké kuchyne v programe Mladá rodina svojim klientom dávame? Viac viď "Špecifikácia kuchynskej linky"

Váš dom môže byť inteligentný

Už dnes myslíme na budúcnosť. Pripravili sme pre Vás riešenie inteligentného domu, kde základné funkcie môžete ovládať pomocou svojho mobilného telefónu. Riešenie, ktoré výrazne nezaťaží Vašu peňaženku, ale výrazne zvýši komfort Vášho bývania. Váš inteligentný dom bude od prvého dňa na úrovni, kam ostatní dospejú za niekoľko rokov.

Mladá rodina