Radi by ste bývali vo vlastnom dome
Môj profil Klientske prostredie
garant

Andrea Hudecová

garant programu Chytrý nájom

a.hudecova@ekonomicke-stavby.sk

"Áno, pripravili sme program financovania pre klientov, ktorých banky nechcú. V programe CHYTRÝ NÁJOM možno financovať dom bez akejkoľvek lustrácie a bez preukazovania príjmu."

Lacnejší než bežný nájom a hlavne oveľa múdrejší

V programe Chytrý nájom platíte nájomné o 30 % nižšie ako je nájomné v  byte. Platením nájomného umorujete cenu svojho domu. Rozdiel oproti bežnému nájmu je obrovský. V bežnom nájme 30 rokov platíte nájomné a za svoje peniaze po 30 rokoch nevlastníte nič. Zaplatili ste majetok svojmu domácemu. Do dôchodku odchádzate bez majetku s pokračujúcou povinnosťou platiť nájomné. V Chytrom nájme po 30 rokoch je dom úplne zaplatený a Váš. Do dôchodku tak odchádzate so značným majetkom v podobe svojej nehnuteľnosti a bez nákladov na bývanie okrem energií.

Ako program funguje?

V programe Chytrý nájom zaplatíte 15% z ceny domu a pozemku. Zvyšok nákladov investujú ES. Kúpime Vám pozemok podľa Vášho výberu a postavíme Váš vysnívaný dom. Po dokončení stavby domu začnete platiť nájomné. Nájomné je zvyčajne o 30 % nižšiie ako bežné nájomné v prenajatom byte. Zároveň potom 2/3 zaplateného nájomného amortizuje cenu Vášho domu. Za zvyšnú 1/3 nájmu zaplatíme poistenie domu, daň z nehnuteľnosti a záručný servis po dobu 30 rokov.

Chytrý nájom

30 rokov, alebo skôr

Chytrý nájom

Po tridsiatich rokoch splácania je v programe Chytrý nájom dom vždy zaplatený. Program je však úplne otvorený. Klient teda nemusí s prevodom domu čakať celých 30 rokov. V reálnom živote naopak k prevodu domu dochádza oveľa skôr. Veľmi často v prvých piatich rokoch dôjde k úprave podmienok klienta, ktoré umožňujú prejsť na bežný spôsob financovania hypotékou. Zrušenie nájmu a prevod domu na klienta je možné kedykoľvek.

Hypotéka na prvom mieste

Pre klientov, ktorým môžeme vybaviť hypotéku je vždy splácanie hypotekárnym úverom na prvom mieste - program Mladá rodina, program Nulová hotovosť a program Pohodová stavba. Program Chytrý nájom používame pri klientoch, ktorí hypotéku použiť nechcú či nemôžu.

Škála klientov, ktorí tento náš program využíva je pestrá. Program našiel podporu u podnikateľov, ktorým vyhovuje, že vlastníctvo domu nie je v katastri nehnuteľností a že nemusia prechádzať lustráciou v banke. Program Chytrý nájom je východiskom aj pre klientov, ktorí majú záznam v bankových registroch a preto riešiť úver nevieme. Riešením bol program aj pre klienta pracujúceho v zahraničí, ktorý hľadal pre svoju rodinu úplný servis domu.

Chytrý nájom

Záručná doba 30 rokov

Jednou z výhod programu CHYTRÝ NÁJOM je poskytnutie záruky na dom po celú dobu trvania nájmu. Táto predĺžená záruka a servis je už zahrnutý v mesačnom nájomnom. Počas užívania domu sa teda nájomca nemusí starať o údržbu domu. Celý servis domu vykonajú v tomto prípade Ekonomické stavby. Nehnuteľnosť je tiež poistená.

Záznamy v registroch nie sú prekážkou

Chytrý nájom

V Chytrom nájme nie sú prekážkou ani záznamy v registroch. Program je jedinou možnosťou financovania v dobe aktívnej insolvencie.

Obmedzené kapacitné možnosti programu

V programe Chytrý nájom financujeme domy z vlastných prostriedkov. Kapacitné možnosti tohto programu sú obmedzené. O možnosti využitia programu sa informujte u svojho manažéra projektu.

Príklad použitia

Dom v hodnote 88.000 €, pozemok v hodnote 30.000 € to znamená mesačné nájomné 767 €.

Vítajte v novej dobe, v dobe chytrých nájmov.

Ekonomické stavby s.r.o., Pohranická ulica 391, 951 01 Štitáre, telefón: 037 655 99 11, fax: 037 655 99 11, mobil: 903 571 471, info@ekonomicke-stavby.sk

Doplňujúce informácie | Pravidlá používania webových stránok | Zásady používania súborov cookies | Zásady ochrany osobných údajov