Chytrý nájom

Je veľa ľudí, ktorí nechcú, alebo z viacerých dôvodov nemôžu, financovanie svojho domu riešiť bankovým úverom. Sú tak nútení celý život platiť nájomné a zaplateným nájomným si nevytvárajú žiadny majetok. Do dôchodku tak odchádzajú často ako nemajetní.

garant

Andrea Hudecová

garant programu Chytrý nájom

a.hudecova@ekonomicke-stavby.sk

„Áno pripravili sme program financovania pre klientov, ktorých banky nechcú. V programe Chytrý nájom možno financovať dom bez akejkoľvek lustrácie a bez preukazovania príjmov.“

Hľadali sme cestu, ako ľudom bez možnosti získať úver sprístupniť splácanie domu. Vytvorili sme celkom unikátny program, ktorý hlúpy nájom mení na chytrý.

Komu program pomôže

Program Chytrý nájom ponúkame už niekoľko rokov, pomáha v rozličných životných situáciách. Najčastejšie program využívajú klienti v týchto prípadoch:

 • Nepreukázateľné príjmy.
 • Nevysporiadaný majetok pri rozvode, kedy nie je možné nadobudnúť nový majetok.
 • Situácia, kedy klient nechce byť viditeľný v katastri nehnuteľností.
 • Vážne záznamy v registroch.
 • Insolventnosť a exekúcia.
Chytrý nájom
Chytrý nájom

Lacnejšie a omnoho chytrejšie ako bežné nájmy

Nájmy sú na Slovensku naozaj drahé. Prenájom pekného domu skutočne stojí veľa peňazí. A ako už to pri hlúpych nájmoch býva, zaplatením nájomného žiadny majetok nezískate.

Chytrý nájom je zvyčajne o 30 % nižší ako bežné nájomné na rovnakom mieste. A hlavne platením Chytrého nájmu postupne splácate svoj majetok. A po 30 rokoch splácania ste majiteľom nádherného domu a pozemku.

Návod na pochopenie programu Chytrý nájom si môžete prečítať na blogu riaditeľa.

Ako program funguje?

 • Vyberiete si pozemok, ktorý Vám preveríme a kúpime.
 • Zaplatíte 15 % z hodnoty domu a pozemku.. Zaplatenie vlastných 15% nákladov je nevyhnutná podmienka tohto programu.
 • Na Vami vybranom pozemok postavíme Vami zvolený dom. Počas stavby nič neplatíte.
 • Nasťahujete sa a platíte mesačné nájomné.
 • Kedykoľvek môžete mimoriadnou splátkou doplatiť svoj dom.
 • Pokiaľ nevyužijete možnosť predčasného splatenia, platením nájomného za 30 rokov cenu domu celkom umoríte.
Chytrý nájom

Nedohľadateľný a nepostihnuteľný majetok

V programe Chytrý nájom máte právo kedykoľvek svoj dom odkúpiť za zostatkovú (nesplatenú) cenu. Toto právo je garantované opčnou zmluvou. Tento typ zmlúv nie je registrovaný v žiadnom registri, ani v katastrálnom registri. Nie je teda dohľadateľný. Váš dom, postavaný v programe Chytrý nájom, tak nie je postihnuteľný žiadnym typom majetkovej exekúcie.

30 rokov alebo oveľa skôr

Pokiaľ budete 30 rokov pravidelne splácať nájom, tak svoj dom celkom splatíte. Zároveň je Vám otvorená možnosť svoj dom doplatiť kedykoľvek. A kedykoľvek znamená naozaj kedykoľvek a bez sankcií.

Väčšina klientov tento program využíva ako prechodné riešenie. V dobe, keď nie je možná hypotéka. Po náprave situácie alebo výmaze z registra, tak prechádzajú do bežného programu splácania hypotéky.

Chytrý nájom

Negatívny register nie je prekážkou

V tomto programe neprichádza k žiadnemu overovaniu registrov. Žiadny záznam v registri nemôže byť prekážkou. Pokiaľ budete svoj dom užívať a riadne sa oň starať, pokiaľ budete riadne platiť svoje nájomné, program bude pre Vás dobrým pomocníkom.

Hypotéka na prvom mieste

Splátka v programe Chytrý nájom je o cca 30 % vyššia ako splátka bežnej hypotéky. A preto tam, kde je možná hypotéka, vždy preferujeme hypotéku.
Pokiaľ sa však hypotéka ukáže ako nepriechodná, stáva sa skvelým riešením program Chytrý nájom.

Obmedzené kapacitné možnosti programu

V programe Chytrý nájom financujeme domy z vlastných prostriedkov. Kapacitné možnosti tohto programu sú obmedzené. O možnosti využitia programu sa informujte u svojho manažéra projektu.

Príklad využitia

Mladí klienti Veronika a Peter k nám prišli postaviť svoj vysnívaný dom. Bohužiaľ, pri schvaľovaní hypotéky sa zistilo, že Peter trpí veľmi vážnym záznamom v registri „zosplatnený úver“, ktorý mu ďalšie 4 roky bude brániť v možnosti vlastnej hypotéky.

Riešenie sme pre týchto klientov vytvorili pomocou programu Chytrý nájom. Klienti si od rodičov na 5 rokov požičali čiastku 15% z ceny domu a pozemku. Tým splnili jedinú podmienku pre využitie programu.

Veronika s Petrom, keď k nám prišli, mali už zaplatenú rezervačnú zálohu na pozemok, ktorý si vybrali. Pozemok sme pre klientov zaplatili z ES, a tým klienti neprišli o rezervačnú zálohu realitnej kancelárie. Na kúpenom pozemku sme klientom postavili dom Lucia 27.

Po štyroch rokoch, keď boli vymazané Petrove záznamy v registri, sme pre klientov pripravili hypotekárny úver. Úver zaplatil zostávajúcu nedoplatenú cenu domu a tiež pôvodnú pôžičku od rodičov. Veronika a Peter tak už mohli bývať vo svojom vysnívanom dome, zariaďovať ho, učiť deti kam budú chodiť do školy. Zároveň sme týmto programom preklenuli obdobie zlých Petrových registrov.

Zavreli Vám v bankách dvere? V ES Vám ich otvoríme.

Príklady použitia Chytrého nájmu.