Radi by ste bývali vo vlastnom dome
Môj profil Klientske prostredie
garant

Jana Kováčová

garantka programu Nulová hotovosť

j.kovacova@ekonomicke-stavby.sk

"Postaviť výborný dom klientovi, ktorý má vlastnú hotovosť, je dobrá služba. Postaviť výborný dom klientom bez úspor je služba mimoriadnej hodnoty."

V Ekonomických stavbách sme sa vždy snažili nájsť riešenia, ktoré umožnia stavať aj mladým ľuďom a rodinám. Naša mnohoročná snaha dospela k úspechu dokončením programu NULOVÁ HOTOVOSŤ. Vytvorili sme program, kde ku stavbe domu nepotrebujete žiadne vlastné peniaze a nemusíte vlastniť pozemok.

Vysoké nájmy

Vysoké nájmy na Slovensku dusia väčšinu mladých rodín. Ak mladí ľudia platia vysoký nájom, je takmer nemožné našetriť si na vlastné bývanie. Kto nemá možnosť vlastného bývania, je uzamknutý v povinnosti celý život platiť nájom. Platením nájmu po celý život však nevytvárame žiadny majetok, ktorý by nám bol v poslednej tretine života oporou a rezervou.

Pred niekoľkými rokmi sme sa v ES rozhodli pretrhnúť tento začarovaný kruh. Vytvorili sme program, kde aj klienti úplne bez úspor a pozemku môžu postaviť svoj dom a miesto nájmu začať splácať vlastný majetok.

Nulová hotovosť

Dom aj pozemok na splátky

Banky radi požičiavajú klientom, ktorí majú veľké úspory a vlastný pozemok. Aby sme priniesli dobré riešenie aj pre mladé rodiny, vytvorili sme program, kde naopak nepotrebujete žiadne vlastné peniaze ani svoj pozemok. V programe NULOVÁ HOTOVOSŤ kúpime pozemok podľa Vášho výberu. Na tomto pozemku postavíme dom, ktorý potrebujete. Všetko budete následne splácať špeciálne pripravenou hypotékou.

Schopnosť pravidelnej splátky dnes tiež otvára možnosť kvalitného bývania vo vlastnom dome. Konečne sa tiež na Slovensku dostávame na úroveň vyspelých štátov, kde je úplne bežné dom zaobstarať len s dobrou mesačnou splátkou bez ďalších nutných úspor.

Nulová hotovosť

Optimalizovaná splátka

Venovali sme dvacať rokov vývoju vlastnej hypotéky v bankách. Prinášame banke mimoriadne záruky za svojich klientov, aby hypotéka pre Vás bola výrazne lacnejšia ako bežné hypotéky na trhu.

Odložené splátky

Súbeh vysokých nákladov na nájom a splácanie hypotéky počas stavby nehrozí. Dômyselným postupom dokážeme pre svojich klientov zabezpečiť stav, kedy hypotéku začnú splácať až po presťahovaní do nového domu, teda v čase, keď sú už oslobodení od platenia nájmu.

Nulová hotovosť

Krátkodobý preklenovací úver

Nulová hotovosť

Pri klasickej hypotéke banka požaduje najprv prestavať peniaze klienta. Tak dôjde k rozostavaniu stavby. Banka tým zásadne znižuje svoje riziko. Tam, kde banka požaduje rozostavenie nehnuteľnosti, môžeme využiť preklenovaciu pôžičku. Tá je poskytovaná klientom ES úplne bez poplatkov a bez úrokov (RPMN 0%). Pôžička je následne zaplatená čerpaním z banky.

Splácať hypotéku je bezpečné

Veľmi často sa stretávame s chybným názorom, že dlhodobý záväzok splácania hypotéky je nebezpečný. Opak je však pravdou. Je veľmi nešťastné a vysoko neúčinné platiť každý mesiac nájom. Splácať vlastnú hypotéku je bezpečným a po finančnej stránke výborný riešením.

Ak vo Vašom živote dôjde k nejakej veľkej zmene, dom financovaný bankou môžete kedykoľvek predať. Splátky, ktoré ste tak doteraz zaplatili, sa Vám vo veľkej miere vrátia späť. Zaplatené nájmy Vám v prípade problémov už nevráti nikto.

Nulová hotovosť

Schopnosť splácať stačí

Vytvorili sme program, kde k vlastnému domu nepotrebujete nič, iba schopnosť mesačne svoj dom splácať. Kto má možnosť pravidelnej splátky, tomu je cesta k vlastnému domu celkom otvorená. Vlastnými peniazmi konečne môžete splácať vlastný dom, nie nájmom zvyšovať životnú úroveň iných.

Viac viď bulletin Nulová hotovosť a jednotlivé články na www.1svet.sk.

Príklady použitia

Martin a Veronika boli typickým príkladom mladých klientov. Keď k nám prišli, platili nehorázny nájom 500 Eur mesačne za zlý byt na treťom poschodí bez výťahu. Veronika chcela založiť rodinu a tretie poschodie sa stalo strašiakom.

Martina netešilo neustále obúchané auto na parkovisku pred domom a už dva ukradnuté bicykle z pivnice.
Klientom sme našli veľmi pekný pozemok, ktorý bude ich budúcim deťom dobre dostupný autobusom. Pozemok v  hodnote 30 000 Eur a dom Blanka 3 za 105 000 Eur dnes klienti splácajú súhrnnou splátkou 415 Eur mesačne. Mesačná splátka hypotéky je tak nižšia ako pôvodný nájom. Kvalita bývania neporovnateľná.

Ak by Martin s Veronikou ďalej celý život zotrvávali v podnájme zaplatili by do  dôchodku na  nájme 240 000 Eur. Za tieto peniaze by však nevlastnili vôbec nič. Do dôchodku by odišli bez majetku, avšak s povinnosťou ďalej platiť nájom. Tým, že miesto nájmu splácajú svoj majetok, ho za 40 rokov budú mať úplne zaplatený. Budú tak majiteľmi vlastného domu, ktorý v obvyklom trhovom prostredí bude znamenať majetok okolo 300 000 Eur. Pri veľmi podobnej mesačnej splátke jedna cesta vedie k  tomu odchádzať do dôchodku bez majetku a druhá k tomu, byť veľmi dobre finančne zabezpečený.

Práve z tohto dôvodu sme vytvorenie programu NULOVÁ HOTOVOSŤ považovali v ES za mimoriadne dôležité.

Nulová hotovosť

Ekonomické stavby s.r.o., Pohranická ulica 391, 951 01 Štitáre, telefón: 037 655 99 11, fax: 037 655 99 11, mobil: 903 571 471, info@ekonomicke-stavby.sk

Doplňujúce informácie | Pravidlá používania webových stránok | Zásady používania súborov cookies | Zásady ochrany osobných údajov