S takmer nulovou spotrebou tepla

Bývate šťastne a zároveň šetríte peniaze za energie i životné prostredie okolo seba.

Skvelý dom podľa našich merítok musí byť tiež dom mimoriadne úsporný. Preto už 12 rokov všetky naše domy sú certifikované ako nízkoenergetické a preto aktuálne spĺňajú naše domy najprísnejšiu kategóriu domov s takmer nulovou spotrebou tepla nahrádzajúci od roku 2021 pôvodný štandard nízkoenergetických domov.

Reťazec vlastností dobrého domu

Je mnoho vlastností, ktoré nás zaujímajú, a ktoré robia dom naozaj dobrým. Prirodzene vždy nás zaujímala čo najnižšie mesačná splátka, ktorú za hypotéku svojho domu zaplatíte. Preto sme sa tiež pred 18 rokmi pustili do spolupráce s bankovými domami a na nekonečnú cestu znižovanie splátok hypotéky.
Len nízka splátka však nič nerieši. Pre Vaše bezpečie potrebujeme tiež čo najvyššiu hodnotu Vášho domu. Vysoká hodnota domu Vám dáva bezpečie a možnosti dobrých riešení, keď nastane neočakávaná situácia.
Teda vedeli sme, že chceme domy s nízkou splátkou hypotéky a vysokou trhovou hodnotou zároveň, ale ani to nám nestačilo. Aby bolo kvalitné bývanie dostupné aj mladým rodinám, musí byť celková finančná záťaž čo najnižšia. Popri nízkej splátke hypotéky sme tak potrebovali tiež veľmi nízke náklady na energie. A práve pre dosiahnutie mimoriadne nízkych prevádzkových nákladov Vám postavíme dom najvyššieho štandardu.

Nízkoenergetický dům

Dom s takmer nulovou spotrebou tepla.

A tak vznikli hodnoty, na korých sú postavené domy ES. Naše domy prinášajú veľa svetla a radosti z bývania. Sú to domy mimoriadne úsporné, ktoré vám ušetria každý mesiac skvelé peniaze. Za naše domy platíte menšiu splátku hypotéky a získate dom s vysokou hodnotou po dlhé desaťročia. Takým domom v Ekonomkách veríme a taký postavíme taktiež Vám.

Prečítajte si príspevok v Bloge nášho riditeľa Davida Mencla - Ekonomicky správny dom

Priemerné prevádzkové náklady

dispozícia domu3+1 (úžitková plocha 70 m2)4+1 (úžitková plocha 100 m2)5+1 (úžitková plocha 130 m2)
2 ľudia64 Eur68 Eur76 Eur
3 ľudia68 Eur73 Eur80 Eur
4 ľudia72 Eur78 Eur84 Eur
5 ľudí78 Eur83 Eur88 Eur

Materiálové zloženie našich domov

Nízkoenergetické štandardné
prevedenie domov ES (do 30.4.2020)

Postavte svoj dom pomocou tých najlepších technológií na slovenskom trhu. Realizáciou domu v nízkoenergetickom prevedenie získate moderný dom, šetrný k životnému prostrediu a poskytujúci významnú úsporu na energiách spotrebovaných pri prevádzke domu. Vybavte dom modernými technológiami a doprajte si dom s takmer nulovými nákladmi na prevádzku domu.

zateplenie fasády:kontaktný zatepľovací plášť 15 cm
zateplenie sokla:12 cm polystyrénu
zateplenie podlahy:13 cm polystyrénu
zateplenie krovu/väzníkov:38 cm minerálnej izolácie
okná:vákuové trojsklá

Pasívne prevedenie konštrukcií
domov ES (od 1.5.2020)

Využite skvelú možnosť a objednajte si zmenu nízkoenergetické konštrukcia domu na konštrukciu domu pasívneho (Zaradenie domu je následne podľa energetického štítku A - pasívne prevedenie skladby domu).

zateplenie fasády:kontaktný zatepľovací plášť 20 cm
zateplenie sokla:18 cm polystyrénu
zateplenie podlahy:20 cm polystyrénu
zateplenie krovu/väzníkov:36 cm minerálnej izolácie
okná:vákuové trojsklá
komín + krbové kachle ako alternatívny zdroj tepla