Murovaný dom

Nie je náhodnou voľbou, že v ES staviame svoje domy výhradne ako murované z presnej technológie murovania.

Postaviť murovaný dom je náročnejšie ako stavať dom ako drevostavbu či z betónových panelov.

„Preto tiež toľko staviteľov volí pre seba jednoduchšie cesty alternatívnych technológií.“

V Ekonómkach nepremýšľame tak, aby sme pre seba nachádzali tie najľahšie cesty. Premýšľame, aby Vy, naši klienti, ste dostali tú najlepšiu možnú službu. A preto murované domy, preto Ytong a Porotherm. Cesta ťažšia pre staviteľov, avšak jednoznačne lepšia pre rodinu, ktorá takýto dom dostane.

  • Murovaný dom Vám prinesie:
  • vysokú hodnotu domu dnes aj za 20 rokov
  • dom s obrovskou technologickou životnosťou
  • nízke prevádzkové náklady.
  • a hlavne príjemné podmienky pre život

Vysoká hodnota domu

Čím vyššia je hodnota Vášho majetku, tým bezpečnejší bude Váš ďalší život.

Postaviť dom znamená vytvoriť veľkú hodnotu majetku. Vysokú hodnotu majetku pre Vás aj pre Vaše deti. Ak staviate dom, je správne robiť všetko tak dobre, aby hodnota tohto bola čo možno najvyššia.

V celej Európe aj na Slovensku znamená murovaný dom najvyššiu technológiu a teda najvyššiu hodnotu. Naopak alternatívne technológie vždy znamenajú stratu ceny pri prípadnom predaji.

Dom postavený ako drevostavba znamená o 30% nižšiu hodnotu už za 5 rokov po dokončení. A stratu polovice ceny za 15 rokov užívania.

Aby hodnota Vášho domu bola čo najvyššia možná, staviame v ES domy z tých najlepších murovaných technológií. Staviame svoje domy ako murované z presnej technológie murovania. Vždy v tej najvyššej možnej úrovni. Domy s takmer nulovou spotrebou tepla.

obrázok spokojné bývanie

Dlhá životnosť vášho domu

Postavíme Vám dom, o ktorý sa nebudete musieť starať. Aj to Vám prináša technológia murovaných domov. Technická životnosť dnešných technológií murovania je 200 rokov. Teda dom poslúži Vám a minimálne ďalším dvom generáciám.

Murovaný dom je nenáročný na údržbu. A je zároveň oveľa viac odolný rôznym haváriám, ktoré môže život prinášať. Murované domy neporovnateľne lepšie znášajú pohromy v podobe náhlych prívalových záplav. Havária vody prasknutým potrubím alebo napríklad len prosté vytečenie práčky.

Čo je pre iné technológie fatálnou pohromou, murovaný dom zo svojej podstaty zvládne neporovnateľne lepšie.

Dlhá životnosť, veľká odolnosť pri haváriách a nízke nároky na údržbu je druhý dôvod, prečo v ES staviame murované domy.

Nízke prevádzkové náklady

Pred dvadsiatimi rokmi mali drevostavby veľkú výhodu v schopnosti tepelnej izolácie. Pred dvadsiatimi rokmi, kto chcel stavať nízkoenergetický dom, musel zľaviť z ostatných nárokov a postaviť drevostavbu. To už dnes našťastie neplatí.

Nástupom presných technológií murovania a izolácií sa murované domy úplne vyrovnali vo svojej schopnosti tepelnej izolácie. Murované domy dnes staviame ako nízkoenergetické, pasívne aj ako domy s takmer nulovou spotrebou tepla.

Všetky domy tak staviame ako murované, nízkoenergetické, spĺňajúce najvyššiu úroveň s takmer nulovou spotrebou tepla.

Pred dvadsiatimi rokmi stálo vykurovanie domu 4+1 ………. mesačne. Dnes rovnaký dom vykurujete za …………..

obrázek Murovaný dom

Príjemný pre život

Život v murovanom dome je na prvý pocit oveľa príjemnejší. Vysvetlenie sa skrýva v schopnosti akumulácie tepla a vlhka.

Len murované domy majú schopnosť akumulácie a tým vytvárajú neporovnateľne lepšie prostredie pre život.

Ako funguje akumulácia?
Akumuláciou Váš dom vyrovnáva teplotné výkyvy. Ak je tepla v priestore dostatok časť z neho vstrebú (natiahnu) do seba murované múry. Keď potom niekto rýchlo vyvetrá a ochladí vzduch miestností steny teplo okamžite začnú vracať.

Rovnako počas letnej noci dokážu steny vziať príjemný nočný chlad, aby Vám ho počas rozpáleného dňa do miestnosti vracali.

Akumulácia je teda neustále vyrovnávanie. A práve akumulácia spôsobuje, že sa cítite dobre.

Drevostavba akumulácie schopná nie je. Teplo je obsiahnuté iba vo vzduchu. Nie v materiáloch stien. Len keď niekto vstúpi do domu a dverami vyvetrá vnímate značné rýchle ochladenie. Dom bez akumulácie znamená neustále rýchle kolísanie teplôt.

Ktoré je vo svojej podstate nepríjemné. Preto máte celé leto v drevostavbe pocit prehriateho vzduchu. Steny nie sú schopné vziať nočný či ranný chlad. Nemajú čo do priestoru vracať a ako Vám k lepšej klíme pomôcť, keď vonku páli slnko.

Ešte dôležitejšia ako akumulácia tepla je akumulácia vzdušného vlhka. Ďalšia úžasná vlastnosť murovaných domov.

Ak je vo vzduchu príliš veľká koncentrácia vlhka, potom toto nadbytočné vlhko steny vezmú a vzduch sa vysuší do zdravej úrovne. Aby inokedy, až bude naopak vzduch príliš suchý vlhko do priestoru vrátili a opäť urobili vlhkosť vzduchu zdravú pre Vaše dýchanie.

Čo musia horšie technológie doháňať riadenou ventiláciou, to Váš murovaný dom robí úplne sám.

Prirodzene. Bez nárokov na elektrinu a zložitú údržbu.

Murované domy sú pre Váš pocit o veľký kus príjemnejšie a zdravšie. A to je štvrtý dôvod, prečo v ES staviame domy výhradne murované.

obrázek Murovaný dom

Najvyššia kvalita murovaných domov na Slovensku

Za svojho auditora kvality sme v ES zvolili jedného z najprísnejších.

Našou kvalitatívnou autoritou je nemecký TUV.

TUV

Jedna z najprísnejších autorít kvality v Európe. O to viac nás práve od tejto teší hodnotenie kvality našich domov.

V ES staviame dlhodobo najkvalitnejšie domy na Slovensku. S kvalitou porovnávajúcou sa s najlepšími staviteľmi v Nemecku.

Taký bude Váš dom. Murovaný, hodnotný a postavený v najvyššej kvalite.

obrázek Murovaný dom

Mohlo by vás zaujímať