Individuálny projekt?

To je vždy nekonečná diskusia nášho odboru či je lepšie nechať dom od nuly pripraviť architektom, alebo použiť projekt dávno hotový - typový. Každá z týchto skupín Vás zahrnie silnými argumentmi. Existuje však ešte tretia cesta.

garant

Daniela Kantnerová

poradca individuálny projekt

info@ekonomicke-stavby.sk

"Prečo objavovať koleso. Nemá zmysel, abychom každý mali úplne iný dom."

Tento spôsob čerpá to najlepšie z individuálneho projektu a prináša prehľadnosť a transparentnosť projektu typového. Individuálny projekt je skvelý. Pozná Vaše potreby a tým sa skvele prispôsobí. Zároveň však so sebou nesie dve veľké riziká. Po prvé nikdy neviete naisto, či sa Vám bude páčiť štýl domu, ktorý pre Vás architekt pripraví. A takmer určite viete, že sa navrhnuté riešenie sa nezmestí do Vášho pôvodného cenového rozpočtu. Áno, bohužiaľ desivých 83% individuálne navrhnutých domov sa nikdy nepostaví, nakoľko ich cena je dramaticky vyššia ako zadanie investora. To väčšina investorov zistí až po tom, ako projekt zaplatila.

A práve tento problém viedol mnoho stavebníkov staviť na menej dobré, avšak isté riešenie typového projektu. Teda vybrať dom už hotový s jasne danou cenou.

Aj toto riešenie má však svoje veľké chyby. Zvyčajne sa musíte prispôsobiť v detailoch projektu. "Je to skoro dobré, ale ..." Typový projekt prirodzene nikdy úplne dobre nefunguje s pozemkom. Vznikol na univerzálny pozemok.

Dobre, spojíme dobré z oboch ciest a vyhneme sa tomu zlému.

Individuální projekt

V ES sme vytvorili v spolupráci s výbornými architektmi skvelé katalógové projekty. Vytvorili sme dostatočné množstvo rôznych projektov, aby si mohol vybrať každý. A vytvorili sme dostatok rôznych riešení, aby sme priniesli riešenia pre rôzne typy pozemkov. Máme domy, ktoré sa hodia na pozemky rovné, svahovité, do povodňových území, do mestskej zástavby, aj na dedine.

Svoje domy stále upravujeme podľa súčasných trendov a každý týždeň naši architekti pripravia ďalší nový dom. Že sú to domy výborné ukazujú pravidelné a početné ocenenia v súťažiach o najlepší dom roka v Česku aj na Slovensku.

Každý z našich klientov si z veľkého množstva domov vyberie taký, ktorý sa mu páči a ktorý zodpovedá cenou, či mesačnou splátkou predstavám rodiny.

Individuální projekt

Týmto spôsobom naši klienti od prvej minúty poznajú cenu svojho domu a vedia sa tak vyhnúť sa prekvapeniam. Veľká škála dobrých domov pomôže lepšiemu výberu. Ani tá však nezabezpečí, aby bol dom v každom ohľade perfektným riešením.

V ES chceme len perfektné riešenie. Preto nastupujú naši architekti a projektanti, aby vybraný dom v detailoch upravili na daný pozemok a pre Vaše potreby. Celá cesta k Vášmu domu je veľmi transparentná a prehľadná. Na začiatku si vybertiete dom, ktorý sa Vám páči a vyhovuje Vám jeho cena. Architekt ES Vám tento dom už len vylepší. Dom sa bude meniť len v detailoch a len v tých, ktoré odsúhlasíte. Tiež pôvodná cena sa môže zmeniť len s Vaším písomným súhlasom. Tak vytvárame projekty svojim klientom v ES. A sme presvedčení, že ide o ten najlepší možný spôsob vytvárania projektov. Súhlasíte?

Individuální projekt