Rastúci dom

Naším cieľom je služba klientom s dlhodobou hodnotou. Chceme Vašu radosť nielen v čase odovzdania domu, ale aj za desať či dvadsať rokov. Nároky našich klientov sa však v čase mení.

garant

Radek Matějovský

garant programu Rastúci dom

info@ekonomicke-stavby.sk

„Dom, ktorý rastie s potrebami rodiny, je skvelou voľbou pre mladých klientov.“

Vytvoriť službu a postaviť dom, ktorý bude skvelým bývaním dnes aj za pätnásť rokov, bol jedným z našich najťažších úloh. Predstavujeme Vám revolučnú myšlienku rastúceho domu.

Potreby sa menia

Dvaja naši mladí klienti riešiaci prvé spoločné bývanie majú úplne iné potreby, ako keď neskôr privedú na svet potomka. A úplne iné potreby majú, keď za ďalších desať rokov budú už deti tri.

Obvyklým riešením je postaviť rovno dom veľký. Teda väčší, než je aktuálna potreba. Dom pripravený na budúce zväčšovanie rodiny. Takéto riešenie, ale nepovažujeme za vhodné. Znamená to zaťažiť zbytočne mladých klientov napríklad dvojnásobne vysokú splátkou hypotéky. Zbytočne vyššia splátka hypotéky potom často znamená kompromis pri voľbe pozemku.

Vo svete je obvyklé so zmenou potrieb jednoducho zmeniť dom. My Slováci sme však v tomto trochu iní. Ľahko získavame k svojmu miestu, k svojmu domu, vzťah. Opúšťať upravenú záhradu, o ktorú sme roky starali, priateľov v mieste či školu detí nie je milé ani radostné.

varianta RD 3+1 varianta RD 3+1+G varianta RD 4+1 varianta RD 5+1< varianta RD 4+1+G varianta RD 5+1+G

Problém je aj u ceny pozemkov. Ceny pozemkov v Česku ešte výrazne porastú. Ak budeme za dvadsať rokov hľadať pre svoj dom porovnateľný pozemok, bude päťkrát i viackrát drahšia ako dnes. Teda ani opakované sťahovanie a menenie domov podľa aktuálnej potreby nepovažujeme za dobré riešenie.

Rastúci dom

Sme premýšľaví. Hľadali sme riešenie, kde získame pre svojich klientov veľkú mieru slobody. Kde dokážeme dom zväčšovať s rastúcimi nárokmi rodiny. Kde, zväčšenie domu bude možné bez prerušenia bývania. Kde, zväčšenie domu nebude zásahom do bežného života. Kde, zväčšenie domu pôjde financovať upravenou hypotékou. Kde, zväčšením domu nepoškodíme krásnu upravenú záhradu. Hľadali sme riešenie, kde zväčšiť dom bude skutočne vo všetkých ohľadoch ľahké.

Rastúci dom
Rastúci dom

Príklady použitia

Máme dnes několik rostoucích domů. Mladý začínající pár si u nás může vybrat například dům 1+1 za 3 500 Kč měsíční splátky hypotéky. Až přijdou děti, dokážeme dům snadno rozšířit o další dvě ložnice a koupelnu. Splátka hypotéky takto zvětšeného domu pak bude 6 316 Kč/měsíčně . Později, bude-li to třeba, ještě o další jednu ložnici či pracovnu. Jak se budou měnit potřeby našich mladých klientů, jak se budou zvyšovat jejich příjmy, můžeme snadno reagovat na jejich přání a zvětšovat dům podle aktuální potřeby.

Premyslený projekt

Rastúci dom

Celá myšlienka rastúceho domu začína už pri projekte. Ak chceme byť už raz pripravení na možnosť dom zväčšiť, potom už samotný projekt musí s týmto zväčšením pracovať. Správne umiestniť dom na pozemok, aby zväčšenie bolo možné. Počítať s rozvodmi energií a s napojením ďalších modulov domu.

Aby sme v budúcnosti získali slobodnú možnosť pre rozšírenie, musíme vytvoriť projekt rýchlo vo všetkých uvažovaných stupňoch veľkosti domu. Len takýto projekt nám v budúcnosti zaistí bezproblémovú úpravu domu.

Bez prerušenia bývanie

Zväčšenie domu nesmie obmedziť bývanie v už obývanej časti domu. Práve táto šetrnosť k existujúcemu životu v dome je z nášho pohľadu zásadný. V rastúcom dome tak máme všetko pripravené, aby sme do obývanej časti vôbec nevstupovali.

Pružná hypotéka

Rozšírenie domu je možné financovať zmenou existujúcej hypotekárne zmluvy. Nepotrebujete tak žiadne našetrené peniaze. Pri zvýšení mesačnej splátky banka uvoľní náklady na zväčšenie domu. Počas krátkej doby a veľmi jednoducho tak z domu napríklad 2+1 získate 4+1 alebo 5+1.

Náklady Rastúceho domu

Výhody rastúceho domu stojí na myšlienkach, nie na nákladoch. Postaviť Rastúci dom teda znamená rovnaké náklady na priestor ako postaviť dom obyčajný. Získať v budúcnosti slobodu a možnosť dom zväčšiť, ak to bude potrebné, teda neznamená žiadne zvýšené náklady.

Radi Vám svojimi nápadmi doprajeme neobyčajný dom. Dom, ktorý je schopný rásť s Vašou potrebou.

Rastúci dom