Test

Postavenie vlastného domu je jedným z najlepších životných krokov človeka. Vlastný dom prináša do rodiny šťastie a dobré vzťahy. Zároveň ide o krok náročný i na Vašu finančnú minulosť.

garant

Andrea Betáková

garant programu Test

a.betakova@ekonomicke-stavby.sk

„Vytvoriť tento program nebolo vôbec ľahké. My v ES sme museli prejsť náročnou cestou, aby naopak cesta našich klientov bola čo najhladšia.“

Mnoho našich klientov si nebolo úplne istých svojou finančnou minulosťou. Iní vedeli o prekážkach, pri ktorých bolo ťažké určiť, ako podstatné pre získanie financovania budú. Mnohí ste nás žiadali o možnosť overiť najprv financovanie, skôr ako sa pustíme do ďalšej práce.
Vypočuli sme Vaše želanie a pripravili sme pre Vás program TEST. Program, kde na úplnom začiatku dôkladne preveríme, že financovanie bude neskôr možné, tak aby sme ďalej postupovali s istotou.

Banky nepomôžu

Tam, kde by mali pomôcť banky, tam bohužiaľ nepomôžu. Aby ste na Slovensku z banky získali záväzne stanovisko, musíte predložiť projekt. To znamená investovať do projektu. Projekt sa však nedá pripraviť bez pozemku. A to znamená investovať tiež do pozemku.

Až keď utratíte peniaze za pozemok a peniaze za projekt, až potom môžete ísť do banky a získať záväzné stanovisko, že Vaše financovanie bude možné.

A to je bohužiaľ pre mnohých veľmi neskoro. Tento štandardný bankový prístup tak pre množstvo mladých rodín vytvára pocit neistoty a odradzuje ich od možnosti zabezpečiť si vlastné bývanie. Získať záväzné stanovisko z banky bez projektu nie je možné.

Program Test

Vytvoriť možnosť dobrého preverenia pred tým ako začneme projektovať sa ukázalo ako veľmi náročné, až takmer nemožné. Pretože sme však vnímali potrebu mladých rodín, vydali sme sa na veľmi dlhú a náročnú cestu.

  • Jednali sme s predstaviteľmi bánk.
  • Zmenili sme vlastné postupy.
  • Vytvorili sme nové modely financovania.
  • Presvedčili sme banku, aby nám pomohla.
  • Kompenzovali sme bankám náklady s tým spojené.

A toto všetko spolu nám dáva unikátnu možnosť, ako jediným na Slovensku, ponúknuť Vám program TEST. Teda reálne hĺbkové preverenie Vašich možností financovania domu dávno pred tým, ako prídu finančne náročné kroky (nákup pozemku, vytvorenie projektu).

Test Test

Ako program funguje

 • Pošleme Vám detailný dotazník
V detailnom dotazníku nám uvediete všetky potrebné údaje. Váš manažér projektu potom doplní technické údaje stavby, pozemku a prípadných prípojok. Tak dostaneme ucelený súbor všetkých informácií.

 • Nezáväzne Vám zablokujeme kapacitu stavby
Nebolo by nič platné prejsť dobre financovanie, keby neskôr nebola voľná kapacita stavby. Zablokujeme pre Vás úplne nezáväzne výrobnú kapacitu. Tak, aby ste mohli bez čakania stavať, až bude financovanie priechodné. Pokiaľ by sa financovanie ukázalo ako nepriechodné, potom je blokácia kapacít pre Vás celkom nezáväzná.

 • Vytvoríme pre Vás detailný model financovania
Na základe informácií z dotazníka financovania a technických informácií pre Vás vytvoríme detailný model financovania. Pokiaľ budú v modely riziká vyplývajúce z nejakých minulých zápisov v registroch, prevedieme konzultáciu v banke a vyjednáme pre Vás výnimku.

 • Nájdeme pre Vás pozemok podľa Vášho zadania
Niektorí naši klienti majú veľmi presnú predstavu, aký chcú pozemok. A občas nie je vôbec jasné, či pozemok podľa tejto predstavy pôjde kúpiť. V rámci programu Test pre Vás pozemok vyhľadáme a prevezmeme všetky jednania s predávajúcim či s realitkou.

Test Test

Jasný výsledok

Postup v programe TEST bude veľmi rýchly. Ideálnym výsledkom pre Vás bude rýchla informácia, že financovanie je možné, za akých podmienok a tiež, že pozemok, ktorý k stavbe potrebujete, máme pre Vás pripravený.

Cena programu

Ak budete stavať Váš dom, tak služby programu TEST získate celkom zdarma.
Pokiaľ sa rozhodnete dom nestavať, či stavať neskôr, tak Vás prevedená služba bude stáť 1000 Eur.
Hodnota služby 1000 Eur je iba zlomkom bežných nákladov, s ktorými sa stretnete inde. Realitné kancelárie za vyhľadanie vhodného pozemku účtujú odmenu 3% z ceny a za finančné služby makléri účtujú zvyčajne 2% z ceny úveru. Možnosť vopred vyhodnotiť Vaše možnosti je potom k nezaplateniu, keď Vám nikto iný takúto službu ponúknuť nedokáže.
V ES sme si istí, že sme vytvorili výnimočnú službu s minimálnymi nákladmi. Službu, ktorú za rovnakých podmienok nikto iný neposkytuje.

Test

V programoch Mladá rodina a Nulová hotovosť obsiahnuté automaticky

V programoch MLADÁ RODINA a NULOVÁ HOTOVOSŤ je po novom program TEST obsiahnutý celkom automaticky. Tiež v týchto programoch začnete najprv dôkladným preverením možností financovať Váš dom zablokovaním výrobných kapacít a nájdením správneho pozemku. Pri týchto programoch teda nemusíte TEST objednávať.

Ďalšie informácie Vám prinášame v našom videu "Do hĺbky – program Test"